İçeriğe geç

MANİFESTO

Evrensel Gelişim Manifestosu

Gelir-gider dengesizliği, ekonomik krizlerle boğuşan dünyamızın %1,5 luk kısmının dünya servetinin %70’ine denk gelen kısmına sahip olması gerçeği büyüyerek devam ediyor. Zengin-Fakir arasında büyüyen makas günden güne empati yoksunluğu ve ötekileştirmeyi tetikliyor. Ülkemizde ve dünya da işsizlik sayısı artıyor.

Gelir dengesizliği ile parasal sıkıntılardan kaynaklanan, temel ihtiyaçları ile boğuşan insanlar, bu belirsizlik nedeniyle yeni keşif ve buluşlara da yönelemiyor.  Kültür sanat gibi kendini geliştirebileceği yapıları lüks görüyor.

TDK’dan aldığımız açılıma göre İnsan; düşünme, konuşma yeteneği olan, evreni bütün olarak kavrayabilen, bulguları değiştirebilen ve biçimlendirebilen canlıdır.

İnsanların yetenekli olduğu alanlar vardır. Sorunların çözümünde tek başına yetersiz kalan insanlar diğer yetenek ve becerileri olan insanlar ile bir araya gelerek yenilik ve mutluluk getirebilecektir. “Birlikten kuvvet doğar” sözünü kendine ilke edinen, “yaşa ki yaşat”  cümlesini kendisi ve karşısındaki için benimseyen insanları bir araya getirme çabasındayız. Bizler bunun için mücadele etmeye hazırız. Sizin yanınızda olduğumuzun kanıtı olarak kurduğumuz destek ekibi ile kurmayı planladığınız şirketinizin ilk adımlarını birlikte aşacağız. Bir işletmenin kurulumu ve büyümesi için gereken, Yazılım, Muhasebe, Hukuk, Reklam, ve Pazarlama ekip desteğimiz  eşliğinde deneme çalışmalarına başlayabileceksiniz. Sürecin devamında oluşan ekip birliği ile desteklerinize ihtiyaç duyan ve sizin de destek karşılığı bulacağınız bir grubun içinde olacaksınız. Farklı branş uzmanlarının bir araya gelerek yardımlaşma geleneği ile işlerini birlikte büyütebileceği demokratik/eşitlik ilkesiyle bütünleşen bir dünya hedefliyoruz.

Kendi ayaklarının üzerinde durup, özgürce kararlar alabileceksen, Modern köle olmak istemiyorsan, Yanımızda olmalısın!